Katuste uudiskiri Monier 5-2013

26. septembril kell 17 kuulutati Eesti Arhitektuurimuuseumis pidulikult välja Eesti Arhitektide Liidu võistluste „ERAMU 2008–2012” ja „VÄIKE 2010–2012” võitjad kus ka MONIER andis välja oma eripreemia. Võistluste eesmärk on tunnustada nendes ajavahemikes valminud huvitavamaid eramuid ja väikeobjekte.

Võistluse „ERAMU 2008–2012” peapreemia võitis arhitekt Emil Urbeli projekteeritud Kukemõisa eramu Järvamaal. Žürii tõdes, et väga hea arhitektuuri aluseks ei ole mitte alati suur eelarve, vaid vahendite mõistlik ja säästlik kasutamine ning eelkõige vaimne panus.

Mikk Mutso ja Kaarel Eelma projekteeritud kunstniku maja

Parima kaasaegse kivikatuselahenduse preemia võitis Mikk Mutso ja Kaarel Eelma projekteeritud kunstniku maja. Monier, kui maailma juhtiv katusematerjalide tootja on alati seisnud innovatsiooni ning kohaliku arengu toetamise eest. Sellel aastal laekus ERAMU konkursile  just palju noorte ja andekate arhitektide töid. 

Minster TE tasapinnaline katusekivi
Minster TE tasapinnaline katusekivi

 

Preemia võitnud kunstniku majas on kasutatud Red Dot disainiauhinna võitnud katusekivi Minster TE. Samuti avaldas žüriile muljet, kuidas arhitekt ning majaomanik saavutasid koostöös lihtsa, kuid toimiva ning innovaatilise lõpptulemuse. Red Dot disainiauhinda jagatakse ülemaailmsel võistlusel kus võetakse arvesse toote disaini ja välimust. Tegemist on tunnustatuima disainiauhinnaga mida jagatakse välja erinevatele tootegruppidele.

Lahendus mille arhitekt koostöös maja omanikuga välja töötas ning saavutas on meeldivalt sale, stiilne ning harmoniseerub maja üldpildiga. Teatavasti on katus maja viies ning ühtlasi kõige tähtsam fassaad mis kaitseb maja vihma, vee, lume, tuule ja muu välismõju eest. On meeldiv näha, et minimalistlik ning pealtnäha täiesti tavaline katus seob endaga ümbruskonna ning maja loo.

Zürii arvates on väide, et ilusaima katuse saab väga eksklusiivsete katusekivide ning äärmuslike lahendustega väär. Aina rohkem näeme me ehituses, kunstis ning oma igapäevaelus minimalismi - lihtsus, puhtus ning loogilist sulandumist ümbruskonda. Kuna antud hoone seda ka Monieri jaoks peegeldas, võtsime vastu otsuse tõsta esile just Kunstniku maja.

Mikk lubas jagada ka Facebook lehekülge, kus antud majast on palju pilte nii ehituse käigust kui ka valmis majast. Loomulikult lisatud juurde põnevad kommentaarid. Vaata kindlasti.

Minster TE katusekivi kohta saate rohkem lugeda siit

Arhitektide liidu võistlusest pikemalt saab lugeda Eesti Arhitektide liidu kodulehelt.