Tasuta katuse võitja selgunud!

2010 aasta esimesel poolel toimus registreerimine Monieri võistlusele "Võida tasuta katus". Meil on hea meel teatada, et osalejaid oli tõesti palju nii idast kui läänest, põhjast ja lõunast.

Sellel aastal naeratas loosiõnn tallinnlanna Hellele, kes elab Nõmmel. Eelmisel nädalal käisime ka võitjale kingitust üle andmas. Rääkisime katustest, majast ja tema ajaloost, katuse renoveerimise plaanidest ja renoveerimise protsessist.

Maja on ehitatud 1930ndatel aastatel ning sellest ajast peale on tal olnud mitmeid omanikke. Täna on majas kolm korterit kus elab kolm perekonda.

Katusevõit oli majarahvale kui kingitus taevast - nimelt on renoveerimisplaanid mõtetes mõlkunud juba mitmeid aastaid. Hetkel katab maja eestiaegne valtsplekk, mida on tema eluea vältel ka korralikult hooldatud ja värvitud. Nüüd on tema töö aga tehtud ning katus vajab vahetamist.

Uus katus saab kaetud uhke ja turvalise eestimaise Est-Stein Lux katusekiviga. Kuna renoveerimistööd ei ole veel alanud on majarahvas katuse värvi osas veel veidikene kahtlev. Kaalutakse pruuni, halli ja musta katusekivi vahel.

Majarahva palvel paluti meil selgitada ka Eestis katuste kohta levinud väärarusaamade tagamaid. Loe katusekivide kaalu ning hinna kohta täpsemalt siit.

Vana katus
Võidumaja

Loe lähemalt siit: