Õigel ajal renoveeritud katus säästab maja!

Katus on kaitsnud hooneid aastatuhandeid. Läbi aegade on katuse ehitamiseks kasutatud väga erinevaid materjale. Ajahambale on vapralt vastu pidanud kivi, mille sobivus katuse katmisel on end tõestanud läbi sajandite ning saanud traditsiooniliseks katusekattematerjaliks paljudes riikides. Meie õnnetuseks hävitas nõukogude aeg väljakujunenud arusaamad korralikust katusematerjalist ning seepärast olime me kõik sunnitud kasutama mürgist asbestisisaldusega eterniiti, mille eluiga hakkab tänaseks päevaks küll juba läbi saama.

Kaasaegsed tehnoloogiad katusekivide tootmises annavad suurepäraseid võimalusi jätkata vanade traditsioonide järgmist ka tulevikus.
Mida teha kui katus on vana ja sajab läbi? Esmalt selgita välja, kust läbi sajab: katuse harjalt, seinaliidete vahelt, neelust, korstna ümbrusest või on hoopis katuse materjal katki. Kui eterniit on pude on viimane aeg kiiresti reageerida ja see kuni viis korda kauakestvama kivi vastu välja vahetada. Pööra tähelepanu seina ja korstna liitele ja vajadusel paranda see ära. Lihtsaim viis töö korrektseks teostamiseks on osta või tellida korstnatihenduskomplekt või osta rull tihendusmaterjali Wakaflex, tihendusmassi ja ääriseplekki.

Mida teha, et katus kestaks kaua?

Terve mõistus ütleb, et alustada tuleks korralikust katuse ehitamisest. Buumi
ajal tekkis palju uusi ehitusettevõtteid, kellest mitte kõik ei pakkunud parimat võimalikku teenust, mistõttu peab nii mõnigi majaperemees juba nüüd tegelema katuse vahetusega. Monieri Partnerklubi ühendab tänase päeva seisuga 36 ehitusettevõtet üle Eesti. Tegemist on väike- või keskmiste ettevõtetega, kes igapäevaselt ehitavad katuseid. Oleme kindlad nende kvaliteedis ning julgeme neid ka soovitada. Vaata Monieri Partnerklubi ehitajaid siit.

Soovitused katuse hoolduseks:

  • Katuse hooldamiseks parim aeg on kevad ja/või sügis.
  • Hoolda katust igal aastal. Eemalda katuselt ja vihmaveerennidest okkad, lehed, oksad ning muu praht – just need on suurimad põhjused, miks tekivad katusel kahjustused.
  • Kontrolli katuseharja. Kuna katuse hari on katuse üks kaitsetumaid osi, veendu, et kõik kivid ning tihendusmaterjalid oleks paigas ja kinni.
  • Kontrolli korstna ja vintskapi ühendust katusega.

Ole sõber keskkonna ja iseenda vastu: vaheta vana mürgine eterniit välja!

Kindlasti on paljud mõelnud, et võtaks selle töö ette ja vahetaks katuse uue ja parema vastu välja. Isegi siis kui vana olemasolev eterniit veel peab. Alustuseks võiks oma katuse üle vaadata ning hinnata selle vastupanu nii ilmastiku kui ka füüsikaliste jõudude suhtes. Seda, kas katus kannatab peal kõndimist (lumest või muust sodist koristamiseks), teab iga majaomanik kõige paremini. Kui teil tekib kahtlusi siis soovitame kohale tellida tasuta katuse ülevaatus.

Monieri koostööpartnerid, katuseprofid tulevad kohale, teevad vajaliku ülevaatuse ja annavad parimat nõu katuse vahetamise või remontimise kohta. Ülevaatuse tellimiseks helistage telefonil 627 5560 või kirjutage katus@monier.ee.

See on tegelikult lihtsam kui arvad.

Nagu eelpool mainitud on paljudel majadel täna katusel vana ja päevinäinud eterniitkatus. Olenemata katuse ehitamise ajast on enamus katuseid ehitatud sarnaselt: sarikad, täislaudis, rullmaterjal (bituumen) ning eterniit. Selliste katuste renoveerimine on katusekividega lihtne. Piisab vaid eemaldada eterniit ning paigaldada kauakestvad katusekivid. Vana rullmaterjali ja laudise eemaldamine ei ole alati vajalik.

See ei ole kallis!

Võrreldes katuselahenduse, ehk kõikide katusele vajalike materjalide hindu, on
tulemus üllatav. Nimelt ei piisa katuse ehitamisel katusekividest, plekist või eterniiditahvlist. Et katus toimiks ja oleks vastupidav, tasub mõelda ka kinnitusvahendite, lumetõkete ning astmete peale. Katuselahenduste hindu võrreldes osutub soodsaimaks kivi. Võrreldes võrreldavat, ehk soodsaimat kivikatust, odavat plekk- või eterniitkatust, jõuame järeldusele, et kui hind on oluline, tasub valida kivikatus. Rääkimata vastupidavusest ja väärikast välimusest.

Lihtne paigaldada.

Kivikatus sobib pea kõikidele majadele – lubatud minimaalne katusekalle on vaid 14 kraadi ja maksimaalne 90 kraadi. Lisaks ei vaja kivikatuse paigaldamisel erilisi oskusi ega tööriistu – aastal 2004 sai katusekivide katusele ladumisega hakkama ka üksik 60-aastane vanaproua, kes järgis meie paigaldusjuhist! Tehke järgi!

Loe lähemalt siit:

MEIE TOOTED

Otsing

Katuse tihendamine

Loe edasi