Kivikatuse paigaldus on sageli lihtsam kui teistel katusematerjalidel

Kivikatuse paigaldamine on tänapäeval sama lihtne kui mistahes teise materjali katuselepanek. Veelgi enam – katusekivide ladumisel on pleki, eterniidi või bituumeni kasutamise ees nii mitmeidki eeliseid.

Vettpidavad läbiviigud

Plekk-katuse puhul võib läbiviikude tegemine korstna, katuseakna ja muu sellise jaoks olla keerukas – katusesse tuleb lõigata täpne auk, ebatäpsuste korral on aga tükk tegemist tihendamisega. Lisaks võib pleki lõikamise kohtadest katus kergesti roostetama hakata. Kivikatusele läbiviigu tegemiseks piisab vajaliku koguse  kivide eemaldamisest.

Ebatasase roovituse peitmine

Harv pole juhus, kus katuse roovitus ei ole päris “joonlauaga mõõdetud”. Ebatasane roovitus tähendab lainetava välisilmega katust või ülespoole turritavaid plekipaanide ühenduskohti. Mõõtudelt väike laineline katusekivi annab ebakvaliteetse roovituse teatud piires andeks ning katus jääb silmale kena vaadata.

Turvaline paigaldus tugeva tuulega

Katusekivi väikesed mõõdud annavad eelise ka tuulisema ilmaga katuse paigaldamisel. Suuremate materjalide paigaldamist segab tuul tublisti, kuna need kipuvad katusel purjena tuult alla võtma. Kivikatus on vastupidavam ka tuultele-tormidele. Kui plekk-katuse puhul lendab tormikahjustuste korral minema terve suur paan või pool katust, siis kivikatus peab tänu kivi väiksematele mõõtmetele tuultele ja tormidele paremini vastu. Kui juhtubki, et tuul kivi paigast nihutab, on ühte kivi siiski lihtsam asendada kui tervet suurt paani.

Detailiderohkus tagab lihtsa paigalduse

Kivikatustel on keerukate sõlmede lahendamiseks tootevalikus suur hulk eridetaile: näiteks äärekivid, harjakivid, harja algus- ja lõpukivi, erikujulised kivid vintskappide, neelude ja läbiviikude tegemiseks jne.

Tööriistavaba paigaldus

Katusekivide kinnitamine ei nõua mingeid erioskusi ega -tööriistu: tänapäeval saab seda teha ilma ühtki naela katusematerjali või roovitusse löömata. Selleks on Monieril olemas uuenduslikud M-Clip klambrid, mille abil kinnitatakse katusekivi roovi külge käsitsi. See muudab kivide paigaldamise lihtsaks ja kiireks. Lisaks pole ohtu haamriga lüües või kruvi liiga kõvasti kinni keerates kivi vigastada. M-Clipiga kinnitatakse katusekivi roovi külge alumisest servast, mis muudab kinnituse ka tugevamaks ja stabiilsem.

Minimaalne materjalikadu

Tänu katusekivi väikesele mõõdule on materjalikaod kivikatuse paigaldamisel palju tagasihoidlikumad kui mõõtudelt suuremate plekipaanide või eterniitplaatide korral. Katusepleki materjalikadu võib olla katuse pinnast isegi 30% ja enam, kuid katusekivil jääb see maksimaalselt 5% piiridesse. Kivikatuse puhul ei ole suuremad ka roovituse materjalikulud.  Kui kivikatuse roovituseks kasutatakse prusse mõõtudega 50x50mm ja plekk-katusel 100x25mm, tähendab see täpselt sama materjalikulu. Bituumensindel vajab aga aluspinnaks täislaudist või puitlaastplaati, mis tähendab ka märkimisväärselt suuremat materjalivajadust.

Kahjustusekindel katusekivi

Kivikatust on üpris keeruline kahjustada. See annab suure eelise paigaldusel ning tagab edaspidise tormikindluse. Kui katusepleki pealispind viga saab, algab sellest varem või hiljem pleki roostetamine, kivikatusega aga sellist ohtu pole. Kivikatuse eluiga võib ulatuda üle 100 aastani. Samuti ei ohusta kivikatust erinevalt teistest materjalidest õhus leiduvad väävli-, kloori- ja lämmastikuühendid, mitmesugused soolaühendid, vee ja päikese UV-kiirguse koosmõju jne. Isegi siis, kui kivikatuselt pinnavärv maha kulub, peavad katusekivid endiselt vett.

Aukudevaba kivikatus

Kas soovite, et teie maja katuses oleks juba alates paigalduse hetkest umbes 2000 auku? Just see on sisse kodeeritud katusepleki paigaldustehnikasse, tekitades ühtlasi ka märkimisväärse roosteriski. Plekipaanid kinnitatakse läbi pealispinna kruvidega ning nende veekindlaks muutmiseks kasutatakse kummitihendit, ent aastate jooksul see väsib ning siis on roostetamisprotsessi algus vaid aja küsimus.

Väike asendamiskulu

Plekipaanid võivad katuse ehitamisel sellele astudes üsna kergesti mõlki minna, mis eeldab taaskord terve suure plekipaani väljavahetamist. Ka eterniitplaadi vahetamisel tuleb minimaalselt asendada ligikaudu ruutmeetri jagu materjali. Kui aga ka mõni katusekivi paigaldusel katki läheb, on selle asendamiskulu minimaalne.

Küsi oma katusele head hinnapakkumist siit.

Kui teil tekkis lisaküsimus, võtke meiega ühendust helistades 6 275 560 või kirjutades katus@bmigroup.com.