Katuse lumest puhastamine

Fantastilised lumeolud  on kõiki meid viimastel aastatel rõõmustand oma kohalolekuga. Ilusad talveilmad pakuvad rõõmu paljudele lastele ja suusasportlastele. Loodame parimat ka sellel aastal.

Tohutud lumekogused katustel nõuavad aga tihtipeale paljude majaomanike tähelepanu ja koristust. Siinkohal soovime anda head nõu nii ettevalmistuse kui ka katuse lumest puhtaks rookimise tarbeks. Mistahes katusematerali puhul, peab olema katuse lumest puhastamine eelkõige turvaline tegevus. Seda nii katusel töötajale kui sealt alt võimalikele möödujatele.

Soovitused katuse lumest puhastamiseks ning selleks ettevalmistamiseks: 

  • Turvalisus: Kui lund veel ei ole, või on vähe, soovitame paigaldada igale katusele 2 turvakonksu. Turvakonks peab olema sertifitseeritud turvatoode ning see võib pasta paljusid hulleimast. Turvakonksu saab paigaldada igale katusele ka siis kui katusekivid on juba paigas.

  • Vastavalt eelmiste aastate kogemusele varieerus lume kaal katusel 30 kg – 400 kg ruutmeetri peale! Katuse lumest puhastamiseks on just siis õige aeg, kui teie, kui majaomanik, seda ohtuse tagamiseks õigeks peate. Seda ka katuselt laviinina alla libiseva lume perspektiivis – see on ohtlik nii vihmaveerennidele kui ka inimesele.

  • Katuse lumest puhastamisel kasutage spetsiaalset teleskoopharja või plastikust või puidust labidat. Metallist ning metalläärega labidad võivad kahjustada katust. Pidage meeles, et ennast turvaliselt turvakonsu külge rakmetega kinnitamine on oluline.  

  • Katust lumest puhastades üritage töö lõpule viia korraga. Kui enamik katust on puhastatud ja lumekuhi on vaid mingil osal katusel muutub antud raskus katusele oluliselt ohtlikumaks kui enne.  Kõige ideaalsem on, kui suudate katuse korraga puhastada mõlemalt poolt harja.

  • Kasutades labidat soovitatakse mitte eemaldada kogu lumekihti, kuna nii võite rikkuda katusematerjali. Kividega on see oht minimaalne. Ettevaatlik peaksite olema plekk-katuste puhul. Üritage jätta katusele umbes 20cm lumekihi paksus. Nii väldite katusematerjali kahjustamist. Lumega kaetud katuse peal on ka turvalisem, kuna oht libiseda on väiksem. Turvarakmed ja turvakonks on abiks!

Kui soovite lisainformatsiooni Monieri katuse turvatoodete kohta helistage meie klienditeeninduse tellefonidel.