KKK

KAS VÕIN OMA PLEKK- VÕI ETERNIITKATUSE ASENDADA BETOON- VÕI SAVIKIVIKATUSEGA?

Jah. On üsna levinud müüt ja väärarusaam, et katusekivid on raksed ja renoveerimistöödel halvasti kasutatavad. Isegi kui paberil on betoon- või savikivid raskemad kui plekk või eterniit, pole lisaraskus enamiku katuste jaoks probleem. Katusekonstruktsioonid on ehitatud vastu pidama hulga suurematele raskustele, näiteks paks lumekiht, tugev tuul või torm. Katusekivide lisakaal on kokkuvõttes üsna tühine. Selleks, et lõplikult kindel olla, soovitame Sul aga ühendust võtta katusepaigaldajaga, kes võiks katusekonstruktsiooni üle vaadata ja teha vajalikud arvutused.

KUST LEIAN OHUTUSTARVIKUTE PAIGALDUSJUHISED?

Detailse paigaldusjuhise saad alla laadida siit.

Üldine reegel aga on, et kõik ohutusvarustus (lumetõkketoru kandurid, turvakonksud, käigusillakandurid) paigaldatakse alati eraldi paigaldatud lisaroovi külge. Katusekivi roovi külge paigaldatakse vaid katuseastmed.

MILLINE ON BETOON- JA SAVIKIVIDE HINNAERINEVUS?

Savikivid on kallimad. Lihtne võimalus täpsemaid erinevusi teada saada, on ise hindu võrrelda või küsida hinnapakkumist mõnelt meie edasimüüjalt. Katusepaigalduse hind sõltub ka kasutatavatest kividest. Interlocking-kive saab paigaldada kiiremini kui klassikalisi, näiteks Vittinge või Dantegl kive.

MILLISED EELISED ON BETOONKIVIDEL SAVIKIVIDE EES?

Eelkõige hind. Betoonkivid on soodsamad. Savikivid on aga orgaanilisest, looduslikust materjalist, mis muudab nad iga aastaga katusel üha kaunimaks. Betoon ei vanane samal viisil. Võib-olla oled kuulnud ka, et betoonkive on lihtsam paigaldada, aga see kehtib vaid võrreldes klassikaliste savikividega, nagu Vittinge ja Dantegl.

Interlocking-süsteemiga savikive on sama lihtne paigaldada nagu betoonkivegi. Ehk isegi lihtsam, sest nad kaaluvad pisut vähem kui betoonkivid. Loe katusekivide kohta lähemalt siit.

MIDA KATUSELAHENDUS SISALDAB?

Lühike vastus on, et kõike, mida vaja. Iga katuselahendus tehakse sobima spetsiaalselt vastava katuse jaoks. Katuselahenduses sisalduvad katusekivid, erikivid, ventilatsioonikivid, paigalduskomplekt ja ohutustarvikud. Niisiis – kõik, mida vajad. Kui valid katuselahenduse, saad meilt ka funktsionaalse garantii.

MUL ON VANAD KATUSEKIVID, MILLE ALT LEIAB VEEL VAEVULOETAVA MÄRGISTUSE. KAS NEID KIVE ON VÕIMALIK VEEL JUURDE SAADA?

Lihtsaim variant on võtta katusekivi kaasa ja tuua see Monieri kontorisse või mõne meie katusepaigaldaja või edasimüüja juurde. Hea oleks, kui omaksite aimu millal katus paigaldati, et leiaksime koos sobiva asenduskivi. Võid sirvida ka meie kataloogi, kust võid sobiva kivi ka ise leida.

Pea meeles, et mõnede katusekivide ja nende tootjate nimed on aastatega muutunud, seega ei pruugi need kanda sama nime, mis varem.

KUIDAS KATUST PUHASTADA?

Katust saab puhastada kolmel moel: survepesuriga, keemiaga või harja või luuaga pühkides. Lihtsaim vastus oleks, et tee seda ettevaatlikult. Üldiselt katusekivid puhastust ei vaja. Kivi on piisavalt vastupidav, et pidada vastu mistahes sambla tekkele. Kui mustus pole suur vaid katus on lihtsalt tolmune või täis lehti ja puuoksi, alusta harjaga pühkimisest. Seejärel loputa katus tavalise aiavoolikuga. Kui mustus ei kao, võid proovida ka survepesuriga. Samuti võid ühendust võtta katusepaigaldajaga, kes Sind aidata saaks.