Laotühjendus

Kui oled oma maja katuse vanast ning mürgisest eterniidist tüdinenud vaheta see välja Est-Stein  kivikatusega. See on tõesti kerge! Kuna kampaania kestab vaid 2 nädalat, soovitame reageerida kiiresti. Ehk on just nüüd õige aeg mõte katusevahetusest ellu viia ning katusevahetus ette võtta. Ja kui soovite vana eterniitkatuse kivikatuse vastu ise välja vahetada, siis siit saate alla laadida ka kivikatuste paigaldusjuhendi.  

Kasutades katuste renoveerimiseks Est-Stein tootesarja katusekive võite olla kindel, et teie maja katus kestab kauem, kui ükski teine alternatiivse materjaliga kaetud katus. Kasuta võimalust vahetada välja oma maja vana ja väsinud katus uue Est-Stein Protector või Est-Stein Elegant Plus kivikatuse vastu! Kui ise tööd ette võtta ei taha, leiate Monieri poolt tunnustatud Partner-Ehitaja kontaktid siit.

Vaid kahel nädalal novembris toimub Monieris lao tühjendusmüük. Kuna kaupa on vaid piiratud kogus, tuleb otsustada kiiresti. Katusekivi võite paigaldada ka kevadel. Materjaliga õue peal ei juhtu meie kliimas midagi.

Betoonist katusekiviKogusHind enne (tk)  Sisladab kmhind nüüd (tk) sisaldab kmm2 hind  sisaldab km
Est-Stein Polar must3 7941,250,89atates 7,92.-/m2
Est-Stein Polar punane6 2111,250,89atates 7,92.-/m2
Est-Stein Protector tumehall6 1361,250,89atates 7,92.-/m2
Est-Stein Elegant Plus punane8 9430,860,66atates 5,87.-/m2

 

 

 

Katust ehitades soovitame hoida kokku aega ning raha kivide katusele tõstmisel. Monieri katusekive ostes pakutakse teile alati välja võimalus kivid otse katusele tõsta. Nii ei pea te kulutama lisaenergiat teleskooptõstuki või kraana leidmiseks. Või kivid käsitsi mööda redelit üles vedades. Kivide katusele tõstmisest loe täpsemalt siit.

Enamikul möödunud sajandil ehitatud majadel on katusel maja kaitsmas eterniit- või plekk-katus. Tänaseks päevaks on suur osa nendest materjalidest oma elu ära elanud. Kui kord juba see katus lagunema hakkab, tuleks kiiresti reageerida kuna lagunemise protsess on kiire.

Kivikatus on raske?

Meie igapäevatöös on meieni jõudnud paar müüti, mida soovime siinkohal ümber lükata ja selgitada. Esimene nendest on, et kivikatus on raske ja seda ei ole võimalik olemasolevale majale paigaldada. Tegelikult ei oma katusekattematerjali kaal üldises ehituse ja vastupidavuse pildis suur rolli. Kas materjal kaalub 20 või 40 kg/m2 - ühtemoodi tuleb aluskonstruktsioon korralikult üle vaadata või ehitada siiski. Seda, kas katus kannatab peal kõndimist (lumest või muust sodist koristamiseks), teab iga majaomanik ise kõige paremini.

Meie õnnetuseks hävitas nõukogude aeg väljakujunenud arusaamad korralikust katusematerjalist ning seepärast olime me kõik sunnitud kasutama mürgist asbestisisaldusega eterniiti, mille eluiga hakkab nüüdseks läbi saama.

Nagu eelnevalt märgitud ei mängi katusematerjali kaal katusel tegelikkuses aluskonstruktsiooni ehitamisel suurt rolli. Lumi ja tuul tekitavad 76% (vastavalt 60% ja 16%) kogu katusele mõjuvatest jõududest. Iga katus on ehitatud vastu võtma katusekivi kaalu. Samas annab see tormikindluse: suurte tuisku ja toimiga pole muret, et katus tuulele alla vannub ja lendu läheb.

Arvutused näitavad, et plekk- ja eterniitkatuse võib vabalt välja vahetada ehtsa kivikatuse vastu.

Enamik maju on ehitatud nii, et neil ei teki mingeid probleeme ka kivikatuse kaaluga. Katused on projekteeritud vastu pidama lume, tugeva tuule ja muude looduslike jõudude vastu. Rohkem informatsiooni MONIER’i infotelefonidelt või hästivarustatud ehituspoodidest üle Eesti.

 

Info plekk- või eterniitkatuste väljavahetamise kohta kivikatusega:

  • Kivikatuse saab enamjaolt suurtemate probleemideta vana katusega välja vahetada. Topelt kindluse saad, kui helistad meile MONIER’i või oma ehitusettevõttele ja nemad koostavad vastavad tugevusarvutused.
  • Monieril on sulle pakkuda terviklahendus kõikide katuste jaoks - alates kividest, kuni kinnitusvahendite ning aluskatusteni.

Kampaania tingimused

Kampaaniatooted: Eelpool nimetatud Est-Stein Protector, ja Est-Stein Elegant Plus katuse reakivid.
Kampaania aeg: 17-28 november 2014.
Kõik Protector ja Elegant Plus katuse ruutmeetri hinnad on arvutatud katusekivi kuluga 8,9 tk/m2, mis kehtib katusekalde puhul 500
Kampaaniahind katusekividele ei sisalda transporti Monier OÜ laost, Kiiult.