Mõistlik investeering.

Monier arendab välja ja pakub katusetooteid, mis aitavad tarbijal luua keskkonna- ja energiasäästlikke lahendusi. Samal ajal töötame pidevalt selle nimel, et minimeerida omaenda mõju keskkonnale – alates materjalide valikust kuni tootmise ja transpordini.

Looduslähedased katusekivid

Meie savikivid on valmistatud ainult tehase lähiümbrusest kaevandatud savist. Betoonkivid sisaldavad vaid tsementi, liiva vett, värvaineid ja mõningasi lisakomponente. Nendel katusekividel on ka väga pikk eluiga, mis tähendab niihästi keskkonnasäästlikku kui ka majanduslikult mõistlikku investeeringut.

Mõistlik investeering

Energia – kaalumist väärt

Oleme paljudes tehastes vahetanud kütmiseks õli pelletite vastu, mis on keskkonnasäästlikum alternatiiv. Samuti kasutatakse ära ka kivide valmistamisel tekkivat energiat ruumide kütmiseks. Kõikides protsessides püüame viia energiatarbimise ja jääkained absoluutse miinimumini. Peale selle püüame energiat nii palju kui võimalik taaskasutada – näiteks moodustab tehase kütte jääksoojus, mis tekib tootmisest ning jääkvesi suunatakse samuti tagasi tootmisesse.

Transport

Meie toodete peamised laialivedajad on Stonewolf, DSV ja DHL, kelle osa transportijana on firmas keskkonda silmas pidades hoolikalt läbi mõeldud. Kõik nendest järgivad ISO 14001 standardit ja üle 75% nende vedudest toimuvad EURO-3 või sellest kõrgema klassi saastenormidele vastavate sõidukitega.

Kvaliteedianalüüs ja sertifitseerimine

02010. aastal lasksime teha meie tehaste täielik kvaliteedianalüüs, et olla kindlad, et me ei lähe kuskil vastuollu seaduste, reeglite ja suunistega, millega peame arvestama.

Tulevikukatused

Näeme enda enesestmõistetava ülesandena arendada tooteid, mis on vastupidavate ja energiatõhusate katuste esirinnas. Üks uus toode, mille tutvustamise üle 2011. aastal head meelt tundsime, on bakeliidil põhinev isolatsioonimaterjal – tõhus viis vähendada ehitise energiatarbimist. Teine põnev toode, mille väljastasime samuti 2011. aastal, on meie päikeseenergiatooted, mis on täienduseks harilikele katusekividele. Tegemist on alternatiiviga, mis muudab päikeseenergia tavapärasemaks moodsa katuse osaks.